W słusznej sprawie

Z radością każdy z nas, kibiców, przyjął wyniki II tury wyborów na stanowisko Burmistrza miasta Andrychów. Ponad dwudziestoprocentowa przewaga Tomasza Żaka, nad ustępującym Janem Pietrasem to wynik, o którym jeszcze 2 miesiące temu mogliśmy tylko marzyć. Wynik, który wydaje się pozwala nam spać spokojnie przez najbliższe lata, ponieważ Klub Sportowy Beskid Andrychów, który dla wielu z nas jest całym życiem, będzie nadal istniał i dawał radość wielu mieszkańcom naszej gminy.

Andrychów potrzebował zmian. Zmian i gospodarza, który będzie człowiekiem otwartym na potrzeby mieszkańców i nie otoczy się szeregiem podpowiadaczy, którzy będą wietrzyli interes we własnym zakresie. Andrychów to przede wszystkim ludzie. Ci właśnie ludzie zadecydowali wczorajszego dnia o wyborze gospodarza, który to wyszedł do nich. Zaufali mu i będą bacznie przyglądać się jego pracy przez 4 lata. To właśnie Ci mieszkańcy powiedzieli „Dosyć, dajmy szanse komuś nowemu!”.

Nie pomogła propaganda serwowana nam przez lokalne media a raczej tuby propagandowe. Nie pomogła nagła zmiana wizerunku J. Pietrasa. Nie pomogły słowa wypływające z jego otoczenia, których nie ma sensu tu przytaczać. Nie pomogli mu także podwładni, którzy tak bardzo chwytali się brzytwy przez ostatnie tygodnie, że teraz prawdopodobnie długo będą lizać rany.

My, Andrychowianie pokazaliśmy, jaką stanowimy siłę, gdy chodzi o słuszne sprawy. Pokazaliśmy, że mamy rozum i świadomość tego, co nas otacza. Że mamy własną wolę, której nikt nam nie musiał narzucać. Zjednoczyliśmy się i wygraliśmy, bo na sukces ten pracowało naprawdę wielu z nas! Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że wygrana ta była w duchu fair-play, czego nie można powiedzieć o grze dobrze znanych nam osób. To cieszy i napawa optymizmem na przyszłość. Pan Tomasz Żak dostał wielki kredyt zaufania od naszej małej ojczyzny i ma szansę udowodnić nam wszystkim, że chcę być dobrym gospodarzem, czego mu serdecznie z tego miejsca życzymy.

Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy udali się do urn wyborczych. Zdajemy sobie sprawę, ilu z nas – młodych, sceptycznie podchodzi do polityki. Tutaj jednak w grę wchodziły losy naszego miasta, klubu i wielu innych spraw, dzięki którym Andrychów jest wspaniałym miastem. Mamy nadzieję, że współpraca w gminie będzie układała się w końcu wzorowo i wszyscy radni zrozumieją, że wiele spraw nas łączy, przez co powinniśmy szanować się nawzajem i walczyć o słuszne sprawy, aby zwyczajnie żyło się lepiej.

Z kibicowskim pozdrowieniem

Ultras Beskid ’08

4 comments to W słusznej sprawie

 • Wisła Sharks  Odpisz:

  Zwyciężyła sprawiedliwość! Powodzenia, panie Żak!

 • zbigniew  Odpisz:

  :)

 • Pr  Odpisz:

  Trzeba jednak zauważyć, że burmistrz nie decyduje o wszystkim. Najważniejsze decyzje podejmuje rada miejska, gdzie w większości będą zasiadać radni z Pis-u. Nie do końca będą kolorowe najbliższe lata, zapewne wiele kłótni itd. W każdym razie miejmy dobrą nadzieje, najwyżej za cztery lata będzie kampania anty- Żak ;) .

 • Ja  Odpisz:

  no to „Pr” się pomyliłeś :)

Zostaw wiadomość