Spotkanie na szczycie

Dzisiaj o 13:00 w andrychowskim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie zarządu Beskidu z burmistrzem Tomaszem Żakiem. Gośćmi specjalnymi byli działacze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej oraz podokręgu Wadowice.

MZPN reprezentowali jego prezes Ryszard Niemczyk oraz wiceprezesi do spraw organizacyjnych i sportowych Jerzy Kowalski i Zbigniew Lach, natomiast OZPN prezes Aleksander Cimer i sekretarz Kazimierz Walus.

Wszyscy zgromadzeni z nadzieją odnieśli się do zmiany władzy w Andrychowie, wierząc, że to pozwoli klubowi na stabilny byt. Ryszard Niemczyk w rozpoczynającym spotkanie wystąpieniu dał nawet do zrozumienia, że liczy na kolejne awanse Beskidu, jako najprężniejszego przedstawiciela zachodniej Małopolski.

Burmistrz Tomasz Żak zapewnił, że nie wycofa się ze swojej wyborczej obietnicy i miasto pomoże klubowi w spokojnym funkcjonowaniu. W dalszym ciągu głównym sponsorem będzie Klub 100, który, jak podkreślał przy wszystkich zgromadzonych jego prezes Mieczysław Studniarz, jest ewenementem w tak małym środowisku. Do członkostwa w klubie przystąpił ostatnio włodarz Andrychowa.

Jeśli chodzi o kwestie szkoleniowe, to poruszono sprawę współpracy wszystkich klubów z regionu. Do tej pory, gdy Beskid chciał pozyskać jakiegoś zawodnika z okolicznych zespołów, spotykał się z dużym oporem ze strony ich działaczy. Dzięki cyklicznym spotkaniom całego środowiska z burmistrzem, taki stan rzeczy ma się zmienić. Klub z Kościuszki musi stać się wizytówką nie tylko Andrychowa, ale i całego regionu – wniosek ten przewijał się w wypowiedziach kilku zgromadzonych.

Pod wrażeniem wysokiej frekwencji na andrychowskim obiekcie był Jerzy Kowalski. Wstępnie zdradził, że dzięki znakomitej współpracy klubu z MZPN-em, a także przy przychylnym spojrzeniu władz miasta, być może już w czerwcu na Kościuszki zagra któraś z juniorskich reprezentacji Polski! Byłoby to na pewno spore wydarzenie, ale wcześniej nasz piękniejący stadion muszą obejrzeć wojewódzcy działacze.

Osobną kwestią poruszoną dzisiaj była postawa andrychowskich kibiców. Prezes Niemczyk żywił nadzieję, iż sprawią oni klubowi mniej kłopotów niż w ubiegłym roku. W obronę fanów wzięli członek zarządu i jednocześnie trener Mirosław Kmieć oraz burmistrz. – Ci chłopacy prezentują poziom pierwszoligowy i czasami przerastają możliwości organizacyjne klubów w III lidze – powiedział szkoleniowiec. – Dzięki takim akcjom, jak grudniowa zbiórka darów, kibice poprawiają swój wizerunek. By dialog pomiędzy nimi a władzami klubu układał się jeszcze lepiej, do zarządu powołano przedstawiciela fanów – ripostowano.

Te wszystkie sprawy poruszono dzisiaj w sympatycznej atmosferze w Urzędzie Miejskim. A nam pozostaje z niecierpliwością czekać na rozpoczęcie wiosennych zmagań. Przedtem jednak zapraszamy do śledzenia w serwisie doniesień z przygotowań Beskidu do rundy. Jutro zmagania o Puchar Prezesa MZPN, 21 stycznia krótki wypad piłkarzy do Wiednia, a osiem dni później pierwszy sparing z Młodą Cracovią.

Zostaw wiadomość