Piłkarze Beskidu w odwiedzinach u burmistrza

Dzisiaj w urzędzie miasta odbyło się spotkanie piłkarzy i działaczy Beskidu z burmistrzem Andrychowa Tomaszem Żakiem. W spotkaniu brał także udział przewodniczący rady miejskiej Roman Babski. Oczywiście nie mogło zabraknąć przedstawicieli UB’08.

Na ręce burmistrza złożono podziękowania za ostatnią pomoc przyznaną Beskidowi. Oprócz dotacji z kasy gminy w wysokości 170 tys. zł drużynie umożliwiono także swobodne korzystanie z orlika. Sternikowi miasta została wręczona koszulka Beskidu oraz kilka fotografii oprawionych w ramę.

Pierwszy głos zabrał prezes klubu Adam Wiklik. – Takie spotkanie jest bardzo korzystne, bo wszyscy jesteśmy po stronie burmistrza i ta współpraca dobrze się układa, czego efektem już są decyzje, jakie zostały podjęte. Uważam, że te kontakty będą jeszcze częstsze. Nie tylko oficjalne, tylko po prostu takie robocze spotkania.

Tomasz Żak przywitał zgromadzonych i nawiązał do dotacji przyznanej Beskidowi. – Cieszę się bardzo, że mnie odwiedziliście. Myślę, że w miarę możliwości w kontakcie z panem prezesem i trenerem Beskidu zrobiłem co w mojej mocy, aby udało wam się pomóc. Każdy sport i dyscyplina, żeby się rozwijała, musi być wspierana finansowo. Problemy są zawsze, ale w ubiegłym roku było dużo większe. Mówiłem, że jeśli zmieni się coś w mieście, to i zmieni się wasza sytuacja i na dzień dzisiejszy myślę, że już tak jest. Dużo więcej osób pozytywniej podchodzi do spraw klubu. Dużo więcej sponsorów się pojawia. Są to indywidualne osoby czy firmy, ale deklarują pomoc. I tak, jak zapowiedziałem w miarę możliwości będę się starał robić tak, żebyście bazę sportową czy środki na wasze treningi i mecze mieli co roku trochę większe. Ale to nie zależy tylko ode mnie, ale też od rady miejskiej, która decyduje o kwotach przyznawanych klubom sportowym. Nie skłamię jeśli powiem, że większości radnym zależy, żeby sport był na pierwszym miejscu w działaniach młodych ludzi.

- Jesteście wizytówką Andrychowa. Patrzą na was zarówno wasi rówieśnicy jak i ci młodsi. Dla niektórych młodych chłopców gra w Beskidzie to marzenie. Dlatego też na was spoczywa pewnego rodzaju odpowiedzialność. Będziemy za was trzymać kciuki w rundzie wiosennej. Jako radni mamy na uwadze, że Beskid to jest nasza wizytówka i w miarę możliwości będziemy się wam starali pomagać – słowa te skierował do piłkarzy przewodniczący RM Roman Babski.

Trener zespołu Mirosław Kmieć uchylił nieco rąbka tajemnicy w sprawie nawiązywania kontaktów przez burmistrza z miastami partnerskimi. Skorzystałby także na tym nasz klub. – Pan burmistrz podczas luźnej rozmowy powiedział mi, że ma spotkanie 15 marca z merem holenderskiej miejscowości Landgraaf i będzie nam próbował załatwić wymianę między miastami, żebyśmy mogli skorzystać tam z obozów sportowych. Jest to super pomysł – cieszył się szkoleniowiec.

Zaprezentował także wszystkim zgromadzonym okazały puchar, o który stoczy się w niedzielę walka w turnieju halowym. Tomasz Żak żywił nadzieję, że trofeum pozostanie w Andrychowie, co dla piłkarzy było jasnym sygnałem. Muszą postarać się o zwycięstwo!

Oczywiście na naszej stronie nie zabraknie relacji z trybun i boiska z tego wydarzenia. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do sali gimnazjum nr 1 na pierwsze piłkarskie emocje w Andrychowie w tym roku.

Zostaw wiadomość